Bioinżynieria zwierząt – kierunek studiów
Bioinżynier to jeden z najbardziej rozchwytywanych specjalistów na rynku pracy i to nie tylko w Polsce. Akcje ludzi z tytułem bioinżyniera stoją wysoko. Nietuzinkowe umiejętności i specjalistyczna wiedza w bardzo wąskiej dziedzinie sprawia, że osoby po studiach na przykład na kierunku Bioinżynieria zwierząt mogą przebierać w ofertach pracy. Na bioinżynierię zwierząt dostać się można tylko poprzez konkurs świadectw. Wysokie oceny na świadectwie z przedmiotów ścisłych oraz z biologii są gwarancją otrzymania indeksu. Przed absolwentami Bioinżynierii zwierząt stawia się bardzo wysokie cele.
Gdzie studiować bioinżynierię zwierząt?
Bioinżynieria zwierząt to jeden z kierunków nauki przyrodniczej. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować bioinżynierię zwierząt.
W trakcie studiów:
Studenci poznają zasady funkcjonowania organizmów żywych. Zbadają strukturę ich komórek tkanek, mięśni. Przeprowadzają badania na pojedynczych egzemplarzach, na grupach i na całych populacjach. W tym celu uczą się nowoczesnych metod, technik i opanowują technologie niezbędne do przeprowadzania badań, analiz i diagnoz. Dowiadują się także, jak wykorzystać dotychczasowe osiągnięcia nauki w bioinżynierii zwierząt. Studentów uczy się zarządzania populacjami zwierząt dziko żyjących oraz hodowlanych. W programie nauczania oprócz typowych wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych znajdują się również zajęcia terenowe oraz spotkania w niewielkich grupach, polegające na analizowaniu faktów, wyciąganiu wniosków, rozwiązywaniu case study. Osoba studiująca Bioinżynierię zwierząt musi mieć otwarty, chłonny umysł. Studentom tego kierunku oferuje się dużą ilość zajęć praktycznych w postaci warsztatów i laboratoriów. Na tego rodzaju zajęciach mogą sprawdzić w praktyce wszystko, czego do tej pory się nauczyli, a także zdobyć wiele nowych umiejętności. Każda osoba studiująca Bioinżynierię zwierząt ma realny wpływ na wiedzę, jaką zdobywa. Dzięki bardzo bogatej ofercie przedmiotów fakultatywnych może stworzyć własną ścieżkę rozwoju dostosowaną do swoich potrzeb i możliwości. Kierunek ten przygotowuje wykwalifikowaną kadrę pracowniczą gotową do pracy w laboratorium, a także do zarządzania nim.
Po studiach:
Praca po bioinżynierii zwierząt jest dość łatwo dostępna. Ja nie miałem nawet najmniejszych problemów z jej znalezieniem. Gdzie może pracować absolwent tego kierunku studiów? Choćby w laboratoriach albo instytucjach badawczych. Może zajmować się diagnozami, analizowaniem materiału genetycznego zwierząt, badaniami komórek, itp. Może zatrudnić się w przemyśle biotechnologicznym albo współpracować z branżami farmaceutyczną czy też spożywczą. Wszędzie, gdzie wykorzystuje się zwierzęta do celów badawczych tam nie może zabraknąć doświadczonego bioinżyniera po bioinżynierii zwierząt.