Portrait of Thailand dancer in Kinnaree costume dancing against the temple wall
|

Antropologia literatury, teatru i filmu – kierunek studiów

Człowiek jest bardzo skomplikowaną istotą, uwikłaną w szereg zależności. Badaniem człowieka zajmuje się szereg dyscyplin naukowych. Jedną z nich jest antropologia. Nazywa się ją matką wszystkich nauk o człowieku, gdyż zajmuje się badaniem jego pochodzenia i miejscem w świecie istot żywych. Powstały nawet bardzo ciekawe studia, których istotą jest spojrzenie na człowieka poprzez to, co pozostawił po sobie. Jeśli chcesz wobec tego jeszcze dokładniej poznać siebie, powinieneś wybrać się na studia humanistyczne na kierunku antropologia literatury, teatru, filmu. 

Gdzie studiować antropologię literatury, teatru, filmu?

Antropologia literatury, teatru, filmu to jeden z kierunków humanistyczno-społecznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować antropologię literatury, teatru, filmu.

W trakcie studiów:

To interdyscyplinarne studia, łączące w sobie wiedzę z przeróżnych dziedzin humanistycznych. Celem tego kierunku jest zdefiniowanie człowieka poprzez duchowe wytwory jego działalności, teatr, film i literaturę. Otrzymasz sporą dawkę wiedzy z zakresu nauk humanistycznych. Nauczysz się wypowiadać pisemnie i ustnie na rozmaite tematy. Poznasz główne gatunki literackie, publicystyczne, najważniejsze prądy, idee i koncepcje w sztuce. Będziesz umiał analizować i interpretować zawarte w nich kwestii. Rozwiniesz w sobie krytyczne spojrzenie na sztukę i świadomość, że jest ona jednym z najważniejszych sposobów ekspresji myśli ludzkiej. Człowiek wypowiada się przez sztukę, pisząc wiersze, grając na scenie, kręcąc filmy. Twoim zadaniem podczas studiów na kierunku antropologia literatury, teatru i filmu będzie udzielenie odpowiedzi na bardzo ważne pytania, a mianowicie: Kim jesteś (człowieku) i jak zmieniałeś się na przestrzeni wieków? Rozwiązanie tej zagadki ukryte jest w pozostawionych utworach należących do różnych dziedzin sztuki. Podczas studiów zdobędziesz też sporo cennych umiejętności. Między innymi rozwiniesz swe kompetencje komunikacyjne oraz wykształcisz warsztat twórczy. Kończąc antropologię literatury, teatru i filmu będziesz doskonale wykwalifikowanym specjalistą.

Po studiach:

Znajdziesz zatrudnienie choćby w instytucjach kultury i sztuki (muzeach, domach kultury, galeriach, teatrach), w szkolnictwie, w mediach (radiu, telewizji, prasie, portalach internetowych), w organizacjach promujących sztukę, stowarzyszeniach prowadzących działalność kulturalną. Po antropologii literatury, teatru i filmu podejmiesz pracę wszędzie tam, gdzie będzie istniało zapotrzebowanie na specjalistów z różnych dziedzin humanistycznych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *