Big data and Internet of things trend
|

Inżynieria obliczeniowa – kierunek studiów

Na kierunku inżynieria obliczeniowa studenci przygotowują się do uczestniczenia w zespołach zajmujących się stosowaniem metod obliczeniowych w rozmaitych dziedzinach techniki i nauki. Dzięki szerokiej wiedzy technicznej i fizycznej łatwo jest w stanie rozpocząć wspólne działania ze specjalistami z konkretnych dziedzin zastosowań. Absolwent kierunku inżynieria obliczeniowa dzięki szerokiej wiedzy technicznej i fizycznej łatwo jest w stanie nawiązać współpracę ze specjalistami z konkretnych dziedzin zastosowań. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego kierunku studiów?

Gdzie studiować inżynierię obliczeniową?

Inżynieria obliczeniowa to jeden z kierunków nauk ścisłych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować inżynierię obliczeniową.

W trakcie studiów:

Wybrane zagadnienia: komputerowe wspomaganie eksperymentu, analiza danych, wybrane zagadnienia fizyki współczesnej, adaptacyjne metody numeryczne, wizualizacja i animacja komputerowa, fizyczne podstawy renderingu.

Po studiach:

W zespołach może w szczególności pełnić role wymagające zaawansowanej wiedzy informatycznej (tworzenie i analiza algorytmów oraz programów, implementacja – odwzorowanie algorytmów na sprzęt komputerowy, w tym sprzęt równoległy wysokiej wydajności) i matematycznej (tworzenie i analiza modeli matematycznych i numerycznych, szacowanie błędu obliczeń, ocena ryzyka oraz właściwości statystycznych).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *