Gardener in a protective suit spray Insecticide and chemistry on cabbage vegetable plant
|

Agrobiochemia

Agrobiochemia to jeden z kierunków studiów związanych z dziedziną chemii i rolnictwa. W trakcie tych studiów studenci zdobywają wiedzę z zakresu chemii ogólnej, biochemii, chemii organicznej i nieorganicznej, technologii chemicznej oraz gleboznawstwa. W ramach programu nauczania obejmują również przedmioty związane z bezpieczeństwem pracy, ochroną środowiska i technologią nawozów naturalnych.

Gdzie studiować agrobiochemię?

Agrobiochemia to jeden z kierunków nauk przyrodniczych i rolnictwa. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować agrobiochemię.

Po studiach:

Uzyskuje się wykształcenie w zakresie niezbędnym do racjonalnego stosowania chemii w rolnictwie (nawożenia, ochrony roślin) oraz szeroko rozumianej ochrony środowiska rolniczego (monitorowanie jakości gleby, wody, żywności), przygotowanie do podjęcia pracy w stacjach chemiczno-rolniczych, laboratoriach biologicznych i placówkach pracujących na rzecz rolnictwa, uprawnienia do nauczania chemii w szkołach po uzupełnieniu wykształcenia o blok przedmiotów pedagogicznych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *