Man Talking On Phone
|

Teleinformatyka – kierunek studiów

Jedna z dziedzin informatyki, która zajmuje się wykorzystaniem sieci telekomunikacyjnej do przekazywania informacji między komputerami. Najpopularniejszą dotąd realizacją jest Internet. Kierunek Teleinformatyka kształci specjalistów w zakresie wykorzystania metod i narzędzi informatyki w telekomunikacji i najnowocześniejszych osiągnięć telekomunikacji w informatyce. Wymaga logicznego myślenia, umiejętności rozwiązywania problemów, zdolności koncentracji oraz dostrzegania niewielkich szczegółów. Spełniasz wszystkie wyżej wymagane punkty? To świetnie, w takim razie sprawdź dlaczego warto wybrać ten kierunek! 

Gdzie studiować teleinformatykę?

Teleinformatyka to jeden z kierunków informatycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować teleinformatykę.

W trakcie studiów:

W skład treści kierunkowych przedmiotów najważniejszych dla kierunku teleinformatyka wchodzą m.in. sieci komputerowe (administracja i zarządzanie), mikroprocesory, techniki internetowe, zarządzanie bazami danych, bezpieczeństwo IT, a także miernictwo elektroniczne, teoria sygnałów, transmisja danych, programowanie obiektowe, aplikacje mobile oraz sieci telekomunikacyjne.

Po studiach:

Absolwenci teleinformatyki znajdą zatrudnienie przede wszystkim:

  • przy utrzymaniu i zarządzaniu siecią,
  • w marketingu i doradztwie technicznym,
  • przy projektowaniu, planowaniu i optymalizacji sieci teleinformatycznej,
  • w szeroko rozumianym obszarze usług,
  • w obszarze działania specyficznych systemów teleinformatycznych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *