Medical technology concept, stethoscope on a circuit board
|

Inżynieria biomedyczna – kierunek studiów

Osoba, która jest absolwentem tych studiów posiada niebywały zestaw kompetencji. Jest inżynierem, a podstawą jego wykształcenia jest matematyka, fizyka i chemia. Jego intelekt musi cechować się kreatywnością i dyscypliną. Posiada umiejętności w zakresie nauk medycznych oraz wiedzę o biologii. Tak szeroki zestaw umożliwia realizację celów inżynierii biomedycznej. Istotą tej dziedziny jest bowiem opracowywanie i modyfikacja urządzeń medycznych służących procesowi diagnostycznemu i terapeutycznemu. Zastanawiasz się nad wyborem studiów na kierunku inżynieria biomedyczna?

Gdzie studiować inżynierię biomedyczną?

Inżynieria biomedyczna to jeden z kierunków medycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować inżynierię biomedyczną.

Inżynieria biomedyczna jako wybór licealisty

Aby wybrać tak trudne studia, trzeba mieć pewną początkową wiedzę o istocie nauki na tym kierunku. Można sobie wyobrazić, ze inżynieria biomedyczna jest połączeniem matematyki biologii i dziedzin technicznych. Nie można się zatem dziwić, że uczelnie stosują dość wysokie progi rekrutacyjne, bywa, że o jedno miejsce rywalizuje kilka osób.

Przedmioty na inżynierii biomedycznej

Kompletna lista przedmiotów stanowi przekrój medycyny, inżynierii i biologii, a także dziedzin ulokowanych na styku tych dyscyplin. Program ma charakter interdyscyplinarny, a jego przykładowe elementy to:

  • biofizyka;
  • biochemia;
  • języki programowania;
  • metrologia;
  • pomiary wielkości nieelektrycznych;
  • optyka inżynierska;
  • konstrukcja urządzeń medycznych;
  • anatomia.

Czy po studiach w zakresie inżynierii biomedycznej łatwo znaleźć pracę?

Wiele zależy od Twoich wymagań, zrealizowanych w trakcie nauki praktyk oraz uczelni, która wystawiła Ci dyplom. W zależności od oceny Twoich predyspozycji możesz otrzymać etat w placówce ochrony zdrowia, w ramach którego będziesz zobowiązany do zapewniania ciągłości pracy urządzeń medycznych, możesz także dostać się do laboratorium badawczo-rozwojowego, otrzymać etat naukowy w instytucie badawczym lub zostać nauczycielem akademickim.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *