Elektroradiologia – kierunek studiów
Praca elektroradiologa polega na sprawowaniu kontroli i obsługi aparatury elektromedycznej, wykonywaniu określonych badań i zabiegów z zakresu szeroko pojętej diagnostyki obrazowej m.in. wykonywaniu zdjęć rentgenowskich, wywoływaniu ich i przygotowaniu do oceny przez lekarza. Jeśli chcesz w przyszłości pracować w służbie zdrowia, ale niekoniecznie wybierać się na kierunek lekarski czy lekarsko-dentystyczny to być mozę Elektroradiologia jest właśnie dla Ciebie? Jeśli chcesz wiedzieć jakie treści programowe pojawiaja się w ramach realizowanego programu studiów, zachęcamy do lektury!
Gdzie studiować elektroradiologię?
Elektroradiologia to jeden z kierunków medycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować elektroradiologię.
W trakcie studiów:
Studia obejmują przedmioty ogólne, takie jak anatomia i fizjologia człowieka, oraz zasady obsługi sprzętu radiologicznego, radioterapeutycznego i diagnostyki radioizotopowej, przepisy ochrony radiologicznej oraz kwantum wiedzy z zakresu zdrowia publicznego wystarczające do podjęcia uzupełniających studiów magisterskich na kierunku zdrowie publiczne.
Po studiach:
Absolwentów kierunku zatrudniać będą:
- Duże pełnoprofilowe zakłady radiologii, zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych (kierownik zespołu techników),
- Zakłady i pracownie radioterapii, medycyny nuklearnej, elektrofizjologii lub audiologii,
- Inspekcja ochrony radiologicznej,
- Pracownie EKG, EEG, EMG, fizjologii klinicznej, informatyki medycznej,
- Możliwe jest świadczenie usług doradczych w zakresie technik diagnostyki obrazowej i radioterapii oraz praca w sektorze marketingu sprzętu medycznego.