Healthcare and medical concept. Group of doctors looking at x-ray before operation
|

Elektroradiologia – kierunek studiów

Praca elektroradiologa polega na sprawowaniu kontroli i obsługi aparatury elektromedycznej, wykonywaniu określonych badań i zabiegów z zakresu szeroko pojętej diagnostyki obrazowej m.in. wykonywaniu zdjęć rentgenowskich, wywoływaniu ich i przygotowaniu do oceny przez lekarza. Jeśli chcesz w przyszłości pracować w służbie zdrowia, ale niekoniecznie wybierać się na kierunek lekarski czy lekarsko-dentystyczny to być mozę Elektroradiologia jest właśnie dla Ciebie? Jeśli chcesz wiedzieć jakie treści programowe pojawiaja się w ramach realizowanego programu studiów, zachęcamy do lektury! 

Gdzie studiować elektroradiologię?

Elektroradiologia to jeden z kierunków medycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować elektroradiologię.

W trakcie studiów:

Studia obejmują przedmioty ogólne, takie jak anatomia i fizjologia człowieka, oraz zasady obsługi sprzętu radiologicznego, radioterapeutycznego i diagnostyki radioizotopowej, przepisy ochrony radiologicznej oraz kwantum wiedzy z zakresu zdrowia publicznego wystarczające do podjęcia uzupełniających studiów magisterskich na kierunku zdrowie publiczne.

Po studiach:

Absolwentów kierunku zatrudniać będą:

  • Duże pełnoprofilowe zakłady radiologii, zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych (kierownik zespołu techników),
  • Zakłady i pracownie radioterapii, medycyny nuklearnej, elektrofizjologii lub audiologii,
  • Inspekcja ochrony radiologicznej,
  • Pracownie EKG, EEG, EMG, fizjologii klinicznej, informatyki medycznej,
  • Możliwe jest świadczenie usług doradczych w zakresie technik diagnostyki obrazowej i radioterapii oraz praca w sektorze marketingu sprzętu medycznego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *