Blackwoman Calculating Tax Bill
||

Prawo podatkowe i rachunkowość – kierunek studiów

Prawo podatkowe i rachunkowość to innowacyjny kierunek kształcący specjalistów dysponujących merytoryczną oraz praktyczną wiedzą. Kierunek studiów Prawo podatkowe i rachunkowość ma charakter interdyscyplinarny, studia obejmują zagadnienia związane z przepisami regulującymi zasady powstawania, ustalania oraz wygasania zobowiązań podatkowych, a także ogółem uregulowań systemu ewidencji gospodarczej, odzwierciedlającym proces prowadzonej działalności gospodarczej. Prawo podatkowe i rachunkowość to kierunek studiów dla osób dokładnych, z analitycznym umysłem.

Gdzie studiować prawo podatkowe i rachunkowość?

Prawo podatkowe i rachunkowość to jeden z kierunków ekonomiczno-biznesowych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować prawo podatkowe i rachunkowość.

W trakcie studiów:

Umiejętności, które zdobędziesz na prawie podatkowym i rachunkowości to prowadzenie podatkowo-prawnej obsługi przedsiębiorstwa, prowadzenie ksiąg rachunkowych, sporządzanie i analiza sprawozdań finansowych.

Po studiach:

Po ukończeniu kierunku prawo podatkowe i rachunkowość absolwent będzie posiadał wszechstronną wiedzę i będzie przygotowany do dalszego rozwoju kariery zawodowej przez zdobycie kwalifikacji i uprawnień pozwalających m.in. na pracę w charakterze: pracownika organów administracji skarbowej, głównego księgowego, kierownika biura rachunkowego, kierownika działu finansowego, dyrektora finansowego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *