Oceanografia – kierunek studiów
Jest to idealny kierunek dla tych, którzy interesują się biologią, geologią, ochroną środowiska związaną z morzem i organizmami morskimi. Oceanografia łączący w sobie elementy wielu dziedzin nauki: zarówno ścisłych (takich jak matematyka i fizyka), jak i biologicznych. Będąc już na studiach, możemy wybierać wśród kilku specjalności. Najczęściej są to: oceanografia biologiczna, fizyczna, chemiczna i geologia morza (specjalności oczywiście zależą od wyboru konkretnej uczelni). Dlaczego warto wybrać ten kierunek i jakie stanowiska zajmują absolwenci?
Gdzie studiować oceanografię?
Oceanografia to kierunek przyrodniczy. Zobacz wszystkie uczelnie gdzie możesz studiować oceanografię.
W trakcie studiów:
matematyka i statystyka, biologia, fizyka, chemia, ekologia, oceanografia biologiczna, oceanografia chemiczna, oceanografia fizyczna, geologia fizyczna, geologia morza, hydrobiologia, hydrochemia, fizyka morza, zasady pracy w morzu i strefie brzegowej, planowanie badań i analiza danych, zasoby morza i ich wykorzystanie, ochrona środowiska morskiego, prawo morskie;
Po studiach:
Absolwenci otrzymują pracę w: – laboratoriach badawczych, – przemyśle, – drobnej wytwórczości, – rybołówstwie, – urzędach kontroli i kształtowania środowiska morskiego, – instytucjach zajmujących się ochroną środowiska morskiego i strefy przybrzeżnej morza, – szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej, – w zagranicznych morskich instytutach badawczych (w których Polacy mają opinię świetnych fachowców).