Demonstration on the city protesting against climate change - Global warming and environment concept
|

Ochrona środowiska – kierunek studiów

Kim jest absolwent ochrony środowiska? To człowiek, który umie chronić środowisko naturalne. Zastanówmy się, jaką wiedzą musi dysponować człowiek, który ma za zadanie uczestniczyć w pracach związanych z ochroną środowiska. Przede wszystkim musi mieć szerokie i zaawansowane wiadomości o samym środowisku, niezbędne są tu dziedziny takie jak: ekologia, biologia, chemia i fizyka. Istotna jest też wiedza o zagrożeniach, dlatego studenci tego kierunku poświęcają znaczne ilości czasu na opanowanie szczegółowych zagadnień związanych z czynnikami szkodliwymi.

Gdzie studiować ochronę środowiska?

Ochrona środowiska to kierunek przyrodniczy. Zobacz wszystkie uczelnie gdzie możesz studiować ochronę środowiska.

Czy ochrona środowiska to ciekawe studia?

Aby sprawnie poruszać się w swojej dziedzinie, specjaliście w zakresie ochrony środowiska niezbędna jest podstawowa wiedza o prawie i administracji! Jeżeli zaciekawiły Was te studia, zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Wiele zależy od wewnętrznego nastawienia kandydata. Jeżeli masz poczucie misji, zależy Ci na dobru zwierząt, ochronie przyrodniczych zasobów naturalnych i nie boisz się nauki chemii, geografii, biologii oraz fizyki, jesteś idealnym kandydatem na studia, w trakcie których uzyskasz bogatą wiedzę i przydatne umiejętności, niezbędne do realizacji Twojej pasji.

W jaki sposób przebiegają studia na kierunku ochrona środowiska?

Zwykle studenci uczestniczą w wykładach, ćwiczeniach, seminariach i laboratoriach. Uczelnia organizuje także wyjazdy studyjne, których celem jest poznanie konkretnych uwarunkowań i zagrożeń środowiska naturalnego w danych rejonach. Studia są zatem bardzo ciekawe, a bogata wiedza okaże się z pewnością przydatna w praktyce zawodowej.

Czy łatwo po ochronie środowiska znaleźć pracę?

Niestety bywa różnie. Niektóre osoby już w kilka miesięcy po odebraniu dyplomu znajdują wymarzone zajęcie, inni muszą czekać znacznie dłużej rozsyłając swoje CV i listy motywacyjne. W badaniach na temat losów zawodowych absolwentów można zauważyć też pewną liczbę osób, które zdecydowały się na pracę w innych branżach.

W jaki sposób kształtują się prognozy rozwoju tego obszaru na rynku pracy?

Ludzie mają coraz większą świadomość ekologiczną, niemal każda większa inwestycja musi w swoich uwarunkowaniach uwzględniać oddziaływanie na środowisko przyrodnicze. Coraz więcej produktów spożywczych i nie tylko ma charakter ekologiczny, a postępujące zniszczenie naszej planety nie prowadzi nas w dobrym kierunku, dlatego można przypuszczać, że już w najbliższym czasie rynek pracy dla absolwentów ochrony środowiska wykaże tendencje wzrostowe.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *