Analityka gospodarcza – kierunek studiów
Statystyka, zaawansowana analiza matematyczna, rachunkowość, ekonometria, ekonomia i zastosowanie narzędzi informatycznych w analizie rynku to tylko niektóre obszary wiedzy, które odgrywają kluczową rolę na studiach w zakresie analityki gospodarczej. Wiedza i umiejętności niezbędne do tego, by odkrywać tajniki przemian gospodarczych są dziś szczególnie istotne. Od gospodarki globalnej zależą, w sposób ścisły gospodarki lokalne. Te zaś tworzą kontekst działalności licznych podmiotów gospodarczych. Analityka gospodarcza może świetnym początkiem kariery!
Gdzie studiować analitykę gospodarczą?
Analityka gospodarcza to kierunek ekonomiczny. Zobacz gdzie studiować analitykę gospodarczą.
Krótki przewodnik dla kandydatów na analitykę gospodarczą
Wiedza o trendach, kierunkach zmian, kryzysach, wzrostach i spadkach na różnego rodzaju rynkach jest w tych czasach niezbędna do racjonalnego prowadzenia biznesu, dlatego studia na kierunku Wybierz uczelnię, w której chcesz się uczyć. Zapoznaj się z ogłoszeniami komisji rekrutacyjnej. Postaraj się dopasować listę przedmiotów, które wybierasz na egzamin maturalny do wymogów Twojej uczelni. Szczególnie istotne będą przedmioty, które warto zdawać na poziomie rozszerzonym. Nawet jeżeli szkoła, którą wybrałeś nie przedstawia specjalnych wymogów, co do świadectwa maturalnego i rekrutacja nie będzie dla Ciebie stanowić problemu, nie rezygnuj z nauki matematyki! Każdy brak w tym zakresie może okazać się trudny do nadrobienia w trakcie studiów.
Studia na kierunku analityka gospodarcza
Zorientowaliście się już, że dziedzina ta wymaga nie tylko dość rzadkich predyspozycji, ale także solidnej wiedzy i umiejętności. W trakcie studiów można zyskać i jedno i drugie, jeżeli tylko uczestniczy się w wykładach, ćwiczeniach i seminariach. Program studiów zawiera bardzo wiele dziedzin, które wspólnie przyczyniają się do zbudowania umiejętności zawodowych przyszłego analityka. Systematyczna nauka ekonomii, rachunkowości, analizy finansowej, prawa gospodarczego oraz zyskiwanie umiejętności obsługi specjalistycznych programów komputerowych to tylko wybrane obszary kształcenia na tych studiach. Aby zapoznać się z programem nauki na wybranej przez Ciebie uczelni, przejrzyj strony internetowe odpowiedniego wydziału.
Analityk gospodarczy na rynku pracy
Istnieje bardzo wiele możliwych miejsc pracy, w których niezbędne są kompetencje dobrze wykształconego analityka gospodarczego. Należą do nich: finansowe instytucje rządowe; think tanki; instytuty badawcze; przedsiębiorstwa, korporacje i firmy prywatne; banki; firmy ubezpieczeniowe; ośrodki analiz rynkowych i wiele, wiele innych.