Guitarist musician playing acoustic guitar
|

Akustyka – kierunek studiów

Akustyka to dział fizyki zajmujący się falami akustycznymi. Studia na tym kierunku obejmują wiedzę związaną z powstawaniem i oddziaływaniem dźwięku. Studenci, oprócz akustyki ogólnej poznają także szereg jej zastosowań np. w protetyce słuchu, ochronie przed hałasem czy reżyserii dźwięku. Zdecydowanie są to studia dla ścisłych umysłów, dlatego że akustyka jest przedmiotem należącym do fizyki, a jej zrozumienie dla humanisty może okazać się za trudne. Jeśli już na etapie nauki w szkole średniej polubiłeś fizykę, może warto związać sie z akustyką? 

Gdzie studiować akustykę?

Akustyka to jeden z kierunków nauk artystycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować akustykę.

W trakcie studiów:

Program studiów zawiera zarówno przedmioty z dziedziny fizyki, matematyki, elektroniki i techniki, jak również szczegółowe zagadnienia m.in. z zakresu audiometrii, hałasu komunikacyjnego i kształtowania przestrzeni akustycznej.

Po studiach:

Absolwenci, w zależności od ukończonej specjalizacji, mogą rozpocząć pracę przy projektowaniu akustyki pomieszczeń, w studiach nagrań lub wykonywać zawód protetyka słuchu czy konsultanta ds. hałasu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *