Young man holding American flag on back while standing in wheat field
|

Amerykanistyka – kierunek studiów

Studiowanie amerykanistyki związane jest przede wszystkim z poznawaniem tematyki związanej ze społeczeństwami i państwami amerykańskimi, funkcjonującymi historycznie i współcześnie na obszarze Ameryki Północnej oraz Ameryki Łacińskiej. Studia oferują rozszerzoną wiedzę odnoszącą się do różnorodnych zagadnień społecznych, migracyjnych i etnicznych, analizując je zarówno w ujęciu historycznym, jak i współczesnym. Jeśli chcesz rozpocząć ciekawe studia społeczne, a dodatkowo nauczyć się języka, być może są to studia dla Ciebie! Zainteresowany?

Gdzie studiować amerykanistykę?

Amerykanistyka to jeden z kierunków filologicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować amerykanistykę.

W trakcie studiów:

Podczas studiów poznać można m.in. historię państw Ameryki Północnej i Ameryki Łacińskiej, specyfikę społeczeństw amerykańskich, zagadnień społecznych, politycznych, kulturowych i prawnych związanych z problematyką latynoamerykańską i Ameryki Północnej. Jednocześnie uzyska podstawową wiedzę w zakresie nauk społecznych, uczestnicząc w takich modułach, jak socjologia, wstęp do nauki o państwie i prawie, podstawy ekonomii i zarządzania, komunikowanie międzykulturowe czy public relations.

Po studiach:

Absolwent amerykanistyki ma szansę wykorzystać swoje umiejętności w:

  • samorządzie,
  • organizacji publicznych i trzeciego sektora (NGO)
  • instytucjach i placówkach kulturalnych,
  • instytucjach państwowych,
  • administracji rządowej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *