Chemia kryminalistyczna
Odciski palców, ślady zbrodni, wykrywanie materiałów wybuchowych ? takie zagadnienia będą codziennością studentów kierunku chemia kryminalistyczna. Jest to kierunek utworzony z myślą o pracy w służbie kryminalnej i na zlecenia sądów. Jednak jeśli wybierasz ten kierunek z powodu fascynacji filmami akcji i zagadkami kryminalnymi w stylu hollywoodzkim, zastanów się dwa razy. Chemia kryminalistyczna to przede wszystkim chemia i twarde prawa nauki. Jest to kierunek dla osób zainteresowanych chemią, fizyką i biologią, ale też takich, które nie będą miały problemu z przyswojeniem wiedzy prawniczej. Jeśli powyższy opis pasuje do Ciebie, czytaj dalej.
Gdzie studiować chemię kryminalistyczną?
Chemia kryminalistyczna to kierunek ścisły. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować chemię kryminalistyczną.
W trakcie studiów:
Student chemii kryminalistycznej na początku zmierzy się z przedmiotami medycznymi, takimi jak np. anatomia człowieka, później dojdą przedmioty specjalistyczne, raczej dla osób o mocnych nerwach, dotyczących takich zagadnień jak: metody identyfikacji zwłok, balistyka, materiały wybuchowe, daktyloskopia. Na chemii kryminalistycznej nie zabraknie też zagadnień prawnych i socjologicznych, potrzebnych w identyfikacji środowisk patologicznych.
Po studiach
Po studiach absolwent kierunku chemia kryminalistyczna posiada wiedzę i umiejętności z zakresu technik śledczych oraz metod analitycznych stosowanych współcześnie w kryminalistyce. Jest przygotowany do pracy w służbach kryminalnych, śledczych i laboratoriach działających na zlecenia wymiaru sprawiedliwości.