European parliament interior
|

Administracja europejska

Administracja europejska to kierunek studiów, który skupia się na zagadnieniach związanych z zarządzaniem funduszami unijnymi, procesami integracyjnymi, stosunkami politycznymi i gospodarczymi, oraz wieloma innymi tematami związanymi z Unią Europejską. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu administracji publicznej, prawa i instytucji UE, stosunków międzynarodowych, a także geopolityki Europy.

Gdzie studiować administrację europejską?

Administracja europejska to jeden z kierunków prawa i administracji. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować administrację europejską.

Najczęściej wykładane przedmioty:

Zarządzanie funduszami unijnymi, Ekonomiczne i społeczne aspekty procesów integracyjnych, Stosunki polityczne i gospodarcze, Najnowsza historia polityczna, Stosunki międzynarodowe, Integracja europejska, Wstęp do statystyki i demografii, Administracja publiczna, Podstawy organizacji i zarządzania, Międzynarodowe stosunki gospodarcze, Prawo i instytucje UE, Prawa człowieka, Geopolityka Europy, Polityka spójności i środki pomocowe UE, Polityka zagraniczna RP, Wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa UE.

Po studiach:

Absolwenci administracji europejskiej najczęściej pracują :w – administracji publicznej, zarówno rządowej, jak samorządowej, z wykorzystaniem dotacji z programów pomocowych UE, – administracji UE, – instytucjach pozarządowych współpracujących z UE, – firmach jako specjaliści zajmujący się współpracą z UE, – przedstawicielstwach instytucji UE w Polsce. – firmach doradczych z zakresu pozyskiwania środków unijnych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *