Two figures of people contact in bypassing the state building or bank
|

Administracja publiczna

Administracja publiczna to obszar działalności zajmujący się zarządzaniem i funkcjonowaniem organów i instytucji publicznych. Studenci administracji publicznej zdobywają wiedzę z zakresu prawa administracyjnego, organizacji i zarządzania w administracji, finansów publicznych, prawa pracy, polityki regionalnej, systemu organów państwowych, procedur administracyjnych oraz zagadnień związanych z ochroną środowiska i zamówieniami publicznymi.

Gdzie studiować administrację publiczną?

Administracja publiczna to jeden z kierunków związanych z administracją. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować administrację publiczną.

Naczęściej wykładane przedmioty:

Podstawy prawoznawstwa, Prawo cywilne z umowami w administracji, Ustrój administracji publicznej RP, Historia administracji, Prawo pracy i prawo urzędnicze, Gospodarka komunalna, Nauka administracji, Finanse publiczne i prawo finansowe, Podstawy polityki regionalnej, Konstytucyjny system organów państwowych, Kontrola administracji, Logika prawnicza, Prawo administracyjne, Prawo karne i prawo wykroczeń, Problemy komunikacji interpersonalnej, Postępowanie administracyjne, Statystyka z demografią, Etyka pracowników administracji publicznej, Organizacja i zarządzanie w administracji publicznej, Organizacja ochrony środowiska, Organizacja zamówień publicznych, Prawo międzynarodowe, Publiczne prawo gospodarcze, Public relations, Prawo Unii Europejskiej, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Ochrona własności intelektualnej.

Po studiach:

Absolwent posiada kompetencje do pracy na każdym szczeblu administracji publicznej: – w sektorze porządkowo – reglamentacyjnym – w sektorze świadczeń publicznych – w sektorze gospodarki publicznej – w sektorze proceduralno – prawnym.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *