Conceptual image of economy and finance
||

Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne – kierunek studiów

Studia na kierunku metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne przygotowują do samodzielnego modelowania i prognozowania zjawisk i procesów gospodarczych. Uczą prowadzić analizy statystyczne i rozwiązywać problemy optymalizacyjne z użyciem specjalistycznych pakietów komputerowych. Kto nadaje się na ten kierunek studiów? Z pewnością osoby, które z umiejętnością analitycznego myślenia oraz ze ścisłym umysłem. Nie należy zapominać, że na kierunkach informatycznych obowiązuje wysoki poziom matematyki. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do dalszej lektury! 

Gdzie studiować metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne?

Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne to jeden z kierunków ekonomiczno-biznesowych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne.

W trakcie studiów:

Program studiów obejmuje przedmioty o charakterze praktycznym z zakresu analiz statystycznych i ekonometrycznych, podejmowania decyzji, informatyki, demografii.

Po studiach:

Absolwent znajdzie zatrudnienie we wszystkich instytucjach oraz centrach finansowo gospodarczych, które wykorzystują badania ilościowe w ekonomii.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *