Businesswomen shaking hands outdoors
|

Polacy i Niemcy w Europie – kierunek studiów

Kierunek Polacy i Niemcy w Europie został stworzony dla absolwentów filologii polskiej, filologii germańskiej, historii lub innego kierunku humanistycznego po studiach pierwszego stopnia zainteresowanych historycznymi, literackimi i językowymi relacjami polsko-niemieckimi. Osoby chcące kształcić się na tym kierunku muszą też znać język niemiecki na poziomie B2+. Studia na kierunku Polacy i Niemcy w Europie mają na celu kształcenie specjalistów do pracy w instytucjach kulturalnej, firmach lub fundacjach z Polski lub Niemiec. Jesteś zainteresowany?

Gdzie studiować „Polacy i Niemcy w Europie”?

„Polacy i Niemcy w Europie” to jeden z kierunków stosunki międzynarodowe. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować „Polacy i Niemcy w Europie”.

W trakcie studiów:

Studia mają charakter międzynarodowy, gdyż przyjęta forma studiów przewiduje studia w Polsce ale i też na uczelni w Niemczech zatem absolwent posiadać będzie dwa dyplomy: z uczelni polskiej i z uczelni niemieckiej. Pracę magisterską na kierunku „Polacy i Niemcy w Europie” będziesz mógł napisać w jednej z wybranych dziedzin: literaturoznawstwa, językoznawstwa lub historii. Ciekawostką jest to, że przy jej pisaniu będziesz miał możliwość wyboru dodatkowego opiekuna naukowego z niemieckiej uczelni.

Po studiach: 

Absolwenci studiów na kierunku Polacy i Niemcy w Europie posiadać będą wykształcenie spełniające oczekiwania rynku pracy w Polsce i w Niemczech, związanego z szeroko rozumianymi relacjami polsko-niemieckimi. Po ukończeniu studiów będziesz miał zatem predyspozycje do podjęcia zatrudnienia w instytucjach kulturalnych, firmie lub fundacji z Polski lub Niemiec. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *