Beautiful scenery of The Temple of Diana, Merida, Spain
|

Wiedza o kulturze śródziemnomorskiej

Wiedza o kulturze śródziemnomorskiej to kierunek studiów, który skupia się na zgłębianiu i rozumieniu różnorodnych aspektów kultury starożytnej Grecji i Rzymu, jak również innych obszarów związanych z regionem śródziemnomorskim. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu języków starogreckiego i łacińskiego, historii literatury greckiej i łacińskiej, archeologii śródziemnomorskiej, filozofii starożytnej, a także antropologii kultury i semiotyki.

Gdzie studiować wiedzę o kulturze śródziemnomorskiej?

Wiedza o kulturze śródziemnomorskiej to jeden z kierunków humanistycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować wiedzę o kulturze śródziemnomorskiej, kierunek związany z kulturoznawstwem.

Najczęściej wykładane przedmioty:

nauka języka starogreckiego i łacińskiego; historia literatury greckiej i łacińskiej; kultura grecka i rzymska; historia starożytna Grecji i Rzymu; archeologia śródziemnomorska; filozofia starożytna; wstęp do studiów filologii klasycznej; językoznawstwo; gramatyka historyczna języków łacińskiego i greckiego; interpretacje z literatury greckiej; antropologia kultury; semiotyka kultury; renesans włoski i europejski; historia sztuki starożytej; historia kultury; wprowadzenie do kultury islamu; archeologia śródziemnomorska; wstęp do językoznawstwa; audiowizualność w kulturze, teatr w kulturze; wstęp do studiów regionalnych; estetyka; słowo w kulturze; metody badań kulturoznawczych; dzieje współczesne śródziemnomorza; język obcy (np. hiszpański, włoski, grecki, łaciński).

Po studiach:

Absolwent specjalizacji kultura śródziemnomorska może pracować jako: * nauczyciel kultury antycznej (po ukończeniu dodatkowego kształcenia pedagogicznego), * wydawca, * redaktor, * propagator kultury śródziemnomorskiej, * publicysta literacki i kulturoznawczy, * tłumacz, * znawca literatury języka i zagadnień kulturowych tego obszaru językowego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *