praying stone and prayer flags
|

Mongolistyka i tybetologia

Mongolistyka i tybetologia to kierunki studiów, które oferują niezapomniane wrażenia i przenoszą studentów w czasie, poznając historię Mongolii i Tybetu. Studenci zdobywają umiejętność posługiwania się językami, alfabetem i pismem obu kultur, a także zgłębiają główne nurty filozofii i religii tych wielkich narodów. Ponadto, zdobywają wiedzę na temat współczesnych problemów geopolitycznych, społecznych i ekonomicznych, z jakimi borykają się Mongołowie i Tybetańczycy.

Gdzie studiować mongolistykę i tybetologię?

Mongolistyka i tybetologia to jeden z kierunków filologicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować mongolistykę i tybetologię.

W trakcie studiów:

Można przeżyć niezapomniane wrażenia. Studenci Mongolistyki i tybetologii przenoszą się w czasie poznając dzieję Mongolii i Tybetu. Uczą się zawiłości obu języków, alfabetu, wymowy, pisma. Otrzymują możliwość zapoznania się z głównymi nurtami filozofii i religii obu wielkich narodów. Zostają zaopatrzeni w wiedzę o współczesnych problemach geopolitycznych, społecznych i ekonomicznych, z jakimi borykają się Mongołowie i Tybetańczycy. Zgłębiając informacje o sztuce obu kultur, szukają oddziaływań i nawiązań w kulturze europejskiej. Osoby studiujące na kierunku Mongolistyka i tybetologia otrzymują umiejętności analizowania rozmaitych procesów zachodzących na obszarze Azji i zestawiania ich z sytuacją na kontynencie europejskim. Okazuje się to bardzo przydatne w momencie bezpośredniego zetknięcia się ze światem Dalekiego Wschodu. Studia uczą postaw otwartości i tolerancji w odniesieniu do wszystkich aspektów życia ludów zamieszkujących Mongolię i Tybet. Doświadczenie wyniesione z edukacji akademickiej przynosi owoce w pracy zawodowej. 

Po studiach:

Absolwenci Mongolistyki i tybetologii zasilają urzędy i instytucje skierowane na współpracę z zagranicą. Adepci tego kierunku studiów doskonale sprawdzają się, jako redaktorzy portalów internetowych oraz czasopism poruszających tematykę Mongolii i Tybetu. Wiele osób kończących opisywany kierunek studiów doskonale radzi sobie w branży turystycznej, współpracując z biurami podróży, oferujących wycieczki na kontynent azjatycki, zwłaszcza do Mongolii i Tybetu. Przed absolwentami Mongolistyki i tybetologii otwiera się tez ciekawa perspektywa pracy naukowej. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *