|

Inwestycje i nieruchomości

Inwestycje i nieruchomości to kierunek studiów, który skupia się na zdobywaniu wiedzy z zakresu inwestowania, rynku kapitałowego oraz zarządzania nieruchomościami. Studenci poznają podstawy inwestowania, geografię ekonomiczną, inwestycje na rynku kapitałowym, inwestycje w nieruchomości, rynek nieruchomości, zarządzanie nieruchomościami oraz wiele innych istotnych tematów z dziedziny ekonomii i finansów.

Gdzie studiować inwestycje i nieruchomości?

Inwestycje i nieruchomości to jeden z kierunków nauk ekonomicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować inwestycje i nieruchomości.

Najczęściej wykładane przedmioty:

Podstawy inwestowania, Geografia ekonomiczna, Inwestowanie na rynku kapitałowym, Inwestycje w nieruchomości, Rynek nieruchomości, Zarządzanie nieruchomościami, Ekonometria, Matematyka, Międzynarodowe stosunki gospodarcze, Mikroekonomia, Prawo, Rachunkowość, Etyka przedsiębiorczości, Planowanie kariery zawodowej, Podstawy budownictwa, Prawo nieruchomości, Rachunkowość i sprawozdawczość inwestycyjna, Ryzyko projektów inwestycyjnych, Zarządzanie projektami.

Po studiach:

Absolwent może podjąć pracę w: – firmach zajmujących się doradztwem i analizą inwestycji (domy maklerskie, banki, fundusze zbiorowego inwestowania, firmy konsultingowe), – firmach o różnym profilu w komórkach zajmujących się finansami, – firmach działających na rynku nieruchomości i developerskim. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *