In the theatre
|

Wiedza o teatrze – kierunek studiów

W niezbędniku kandydata na ten kierunek znajduje się zamiłowanie do teatru, literatury i sztuki. Są to studia łączące wiedzę humanistyczną ze znajomością zagadnień sztuk przedstawiających i świata widowisk – szczególnie teatru. Część zajęć to warsztaty (teatralne, dramatopisarskie), dlatego przyda się swoboda pisania, czy brak lęku przed wystąpieniami publicznymi. Nie są to studia dla każdego – podstawową zainteresowanie teatrem oraz sztukami, ale również umiejętność łączenia wielu zagadnień w jedno. Rozwój teatru łączy się przecież z rozwojem sztuki w ogóle.

Gdzie studiować teatrologię?

Teatrologia to jeden z kierunków humanistycznych, który łączy wiedzę z dziedziny teatru i literatury. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować teatrologię.

W trakcie studiów:

Program studiów obejmujenastępujące zajecia: historia dramatu i teatru powszechnego, historia dramatu i teatru polskiego, teatr i dramat współczesny, artystyczne teorie teatru, filozofia, historia, historia literatury, historia sztuk, warsztat teatrologa, krytyka teatralna, wiedza o kulturze, zarządzanie kulturą, estetyka dramatu i teatru, kultura teatralna, analiza dramatu, teatr i widowisko.

Po studiach:

Absolwenci często pracują w: – teatrach, – prasie teatralnej i kulturalnej, – instytucjach kultury, – placówkach prowadzących badania i poszukiwania teatralne, – szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *