Woman goes in for sports outdoors. Concept of sports and healthy lifestyle.
|

Wychowanie fizyczne – kierunek studiów

Bardzo wiele zawodów, które można określić jako „szkolne” przechodzi dzisiaj kryzys związany z likwidacją edukacyjnych etatów. Absolwent Wychowania fizycznego jest jednak w całkiem niezłej pozycji. Ma bardzo szerokie możliwości znalezienia pracy w klubach sportowych, na siłowniach, jako trener osobisty, trener drużyn sportowych, czy instruktor zajęć. Człowiek, który ukończył Wychowanie fizyczne, postrzegany jest jako pewny siebie, ambitny i pełen energii pracownik, dlatego te studia w świetny sposób kształtują umiejętności międzyludzkie. Zapraszamy do lektury!

Gdzie studiować wychowanie fizyczne?

Wychowanie fizyczne to jeden z kierunków turystyki, rekreacji, sportu i WF. Można studiować ten kierunek na wielu uczelniach i wydziałach w Polsce, zobacz wszystkie uczelnie gdzie możesz studiować wychowanie fizyczne.

Umiejętności absolwenta wychowania fizycznego

Studia na kierunku wychowanie fizyczne to pozyskiwanie wiedzy, dotyczącej sportu oraz kultury fizycznej. Tak ukształtowana świadomość i umiejętności sportowe stają się bazą do tego, by w świat sportu, fitnessu i dbania o własne zdrowie wprowadzać nowe pokolenia. Co ważne, studia o nachyleniu pedagogicznym dotyczą nie tylko pracy z dziećmi i młodzieżą, ale dają także kwalifikacje do pracy z osobami starszymi lub osobami w podeszłym wieku.

Przebieg nauki na kierunku wychowanie fizyczne

Wychowanie fizyczne to jedne z najciekawszych i najbogatszych studiów. Student w trakcie nauki musi zaliczyć nie tylko wykłady i ćwiczenia, ale także laboratoria oraz zdać egzaminy praktyczne z konkretnych dyscyplin sportowych.

Kryteria dla kandydatów na wychowanie fizyczne

Kandydat powinien wykazywać się dobrą orientacją w przyrodniczych dziedzinach wiedzy. Oczywiście musi być sprawny fizycznie i realizować się, w którejś z dyscyplin sportowych, by zdać dobrze wstępne egzaminy sprawnościowe. Mile widziany jest także dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą oraz pedagogiczne poczucie misji edukacyjnej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *