Investing stock market data on the screen
||

Finanse i inwestycje – kierunek studiów

Dynamiczny rozwój gospodarczy sprawił, iż na rynku pracy brakuje specjalistów posiadających rozległą wiedzę z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw. Kierunek Finanse i inwestycje jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą rozwijać i poszerzać swoją wiedzę z zakresu efektywnego zarządzania finansami. Program studiów został opracowany na podstawie konsultacji z sektorem biznesowym i jest dostosowany do wymagań pracodawców.

Gdzie studiować finanse i inwestycje?

Finanse i inwestycje to jeden z kierunków nauk ekonomicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować finanse i inwestycje.

W trakcie studiów:

Program studiów łączy dwa nurty, które obecnie funkcjonują w finansach: problematykę finansów przedsiębiorstw i inwestycji rzeczowych oraz kwestie inwestycji kapitałowych. W przeciwieństwie do innych kierunków, które poruszają tematykę finansów przedsiębiorstw, studenci zdobywają tutaj umiejętności przekrojowe, np. z zakresu rachunkowości, która jest niezbędna w efektywnej pracy współczesnych finansistów.

Po studiach:

Dzięki rozległej i przekrojowej wiedzy absolwenci tego kierunku będą odpowiednio przygotowani do pełnienia odpowiedzialnych funkcji specjalistów w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw oraz instytucji finansowych. Studia zapewniają również wiedzę, która może posłużyć do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *