Closeup shot of an ancient building ruins in Athens, Greece with the background of cloudy sky
||

Filologia klasyczna i kultura śródziemnomorska – kierunek studiów

Filologia klasyczna i kultura śródziemnomorska jest kierunkiem studiów przeznaczonym dla wszystkich osób, które interesują się kulturą, literaturą i historią regionu Morza Śródziemnego i chcą dalej rozwijać swoje pasje w tym zakresie. Jeśli dodatkowo chcesz biegle opanować jeden z czterech nowożytnych języków śródziemnomorskich, to ten kierunek studiów zapewni Tobie ku temu możliwości. Warto podkreślić, iż w trakcie studiów możesz opanować arkana języka arabskiego – umiejętność ta jest bardzo ceniona na współczesnym rynku pracy. Zapraszamy do lektury! 

Gdzie studiować filologię klasyczną i kulturę śródziemnomorską?

Filologia klasyczna i kultura śródziemnomorska to jeden z kierunków humanistyczno-społecznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować filologię klasyczną i kulturę śródziemnomorską.

W trakcie studiów:

Program studiów obejmuje wiedzę z zakresu historii, sztuki, literatury i lingwistyki regionu Morza Śródziemnego. Duży nacisk położony na rozwinięcie umiejętności właśnie z ostatniej grupy – lingwistyki. Studenci mogą wybrać naukę jednego z czterech współczesnych języków śródziemnomorskich: włoskiego, nowogreckiego, hiszpańskiego lub arabskiego. Opanują również arkana języka łacińskiego i greckiego w stopniu umożliwiającym rozumienie prostych tekstów. Program może być również indywidualnie dopasowany do oczekiwań i zainteresowań studenta. Dzięki szerokiej gamie przedmiotów dodatkowych można zapoznać się z bardzo rzadkimi językami – egipskim i akadyjskim. 

Po studiach:

Wszechstronna wiedza humanistyczna pozwala absolwentom tego kierunku na podjęcie pracy naukowej, popularyzatorskiej i redakcyjnej we wszelkich dziedzinach humanistyki. Wiedza o regionie śródziemnomorskim umożliwia znalezienia pracy w wielu sektorach współczesnej gospodarki – np. w branży turystycznej. Znajomość rzadkich języków obcych (np. języka arabskiego) sprawia, iż absolwenci mogą ponadto podjąć pracę w organizacjach, w których wymagana jest biegła znajomość tego języka obcego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *