|

Biblistyka

Biblistyka to kierunek studiów, który skupia się na badaniu i interpretacji Biblii oraz związanych z nią dziedzin. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu historii biblistyki, wprowadzenia do studiów biblijnych, metodologii biblijnej, egzegezy, archeologii biblijnej, geografii biblijnej, historii biblijnej (historii Izraela i innych ludów Bliskiego Wschodu), religii Bliskiego Wschodu oraz filologii biblijnej, w tym języka hebrajskiego i greckiego (koine), a także języków takich jak aramejski, asyryjski i arabski.

Gdzie studiować biblistykę?

Biblistyka to jeden z kierunków nauk teologicznych i humanistyczno-społecznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować biblistykę.

Najczęściej wykładane przedmioty:

Historia biblistyki, Introdukcja biblijna, Metodologia biblijna, Egzegeza, Archeologia biblijna, Geografia biblijna, Historia biblijna: historia Izraela, Historia ludów Bliskiego Wschodu, Religie Bliskiego Wschodu, Filologia biblijna: język hebrajski i grecki (koine), języki: aramejski, asyryjski, arabski.

Po studiach:

Absolwent będzie przygotowany do pracy w kościelnych i świeckich instytucjach i ośrodkach zajmujących się podejmowaniem działań i świadczeniem usług edukacyjno-kulturowych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *