|

Detektywistyka i prewencja

Detektywistyka i prewencja to kierunek studiów, który koncentruje się na ochronie informacji niejawnych i danych osobowych oraz taktyce i technikach pozyskiwania informacji. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu wiktymologii, czyli nauki zajmującej się ofiarami przestępstw oraz badaniem roli ofiary w genezie przestępstwa. Ponadto, studenci zgłębiają psychologię agresji oraz taktykę i techniki interwencji służb ochrony.

Gdzie studiować detektywistykę i prewencję?

Detektywistyka i prewencja to jeden z kierunków nauk bezpieczeństwa. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować detektywistykę i prewencję.

Najczęściej wykładane przedmioty:

Ochrona informacji niejawnych i danych osobowych, Taktyka i technika pozyskiwania informacji, Wiktymologia (nauka zajmująca się ofiarami przestępstw oraz badaniem roli ofiary w genezie przestępstwa), Psychologia agresji, Taktyka i technika interwencji służb ochrony.

Po studiach:

Absolwenci są przygotowani do świadczenia usług detektywistycznych. Wielu decyduje się na prowadzenie własnej firmy, inni zaś skorzystają z zatrudnienia w działających już agencjach i biurach detektywistycznych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *