Architektura i urbanistyka – kierunek studiów
Współczesne badania wskazują na to, jak wielki wpływ na życie mieszkańców ma kształt przestrzeni publicznej, dlatego żaden budynek w mieście nie jest traktowany jak osobny, wydzielony obszar. Każdy obiekt wznoszony we wspólnej przestrzeni staje się elementem całości, dlatego ważne, by architekt widział nie tylko projektowany przez siebie obiekt, ale i całą przestrzeń wraz z jej funkcjami i stojącą za nią ideą. Urbanistyka staje się coraz bardziej istotną dziedziną, dlatego studiowanie jej wraz z architekturą wydaje się świetnym pomysłem.
Gdzie studiować architekturę i urbanistykę?
Architektura i urbanistyka to jeden z kierunków nauki technicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować architekturę i urbanistykę.
Jak zostać architektem urbanistą?
Pierwszy etap to rekrutacja na studia. Każda uczelnia ma swoje własne zasady naboru kandydatów. Koniecznie musisz uważnie przeczytać o wszystkich procedurach związanych z rekrutacją, tak żeby żaden element działania komisji kwalifikacyjnej nie był dla Ciebie zaskoczeniem. Jeśli otrzymasz wiadomość o niepowodzeniu rekrutacyjnym, nie poddawaj się. Przysługuje Ci prawo do odwołania, warto walczyć do końca!
Architektura i urbanistyka – studia, które kształtują wiedzę i umiejętności
Aby zdać sobie sprawę, jak szeroka wiedza i jak znaczne umiejętności wymagane są od adeptów tych dziedzin warto rzucić okiem na listę przedmiotów, które obowiązują na studiach w zakresie architektury i urbanistyki. Przygotowaliśmy dla Was wypis najciekawszych spośród nich:
geometria wykreślna; rzeźba; materiałoznawstwo; historia sztuki; teoria urbanistyki; konstrukcje budowlane; budownictwo; projektowanie zieleni; architektura mieszkaniowa.
Drogi zawodowe absolwentów architektury i urbanistyki
Absolwent ma do wyboru dwa sposoby na uprawianie swojego zawodu. Może otworzyć prywatne biuro projektowe, samodzielnie troszczyć się o zdobywanie zleceń, kontakt z klientem i swoje wynagrodzenia. Drugą możliwością jest znalezienie zatrudnienia w istniejącej już firmie lub w administracji publicznej. Wiele samorządów terytorialnych nastawionych na rozwój i zdobywanie funduszy zewnętrznych zainteresowanych jest zatrudnieniem specjalistów w opisywanej tu dziedzinie.