Scientist examining plants in modern biotechnology lab
|

Biotechnologia – kierunek studiów

Biotechnologia to kierunek studiów, który łączy tradycyjne kompetencje technologiczne z umiejętnością wykorzystania organizmów żywych w przetwórstwie i produkcji żywności, materiałów przemysłowych, surowców, leków i wielu innych. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak przebiegają studia, jaka jest sylwetka absolwenta oraz jak prezentują się jego szanse na rynku pracy, zapraszamy do dalszej lektury tego tekstu. Studenci pierwszych semestrów przypominają sobie i poznają narzędzia matematyczne, pozwalające opisywać procesy technologiczne. Zapraszamy do lektury!

Gdzie studiować biotechnologię?

Biotechnologia to jeden z kierunków nauk przyrodniczych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować biotechnologię.

Na czym polega studiowanie biotechnologii?

Fizyka, chemia i biologia to standardowe przedmioty kształcenia. Dodatkowo, do opanowania jest także rozległa wiedza z zakresu biochemii, mikrobiologii, ochrony środowiska oraz wielu innych dziedzin technicznych i przyrodniczych. Studenci poznają także najnowsze osiągnięcia inżynierii genetycznej. Kształcenie to nie tylko wykłady i ćwiczenia. Adepci biotechnologii spędzają bardzo dużo czasu w laboratoriach, realizują własne projekty i poznają praktyczną stronę swojego przyszłego zawodu.

Czy biotechnologia to dziedzina rozwojowa, która wygeneruje znaczną ilość miejsc pracy?

Z pewnością tak. Obecnie coraz więcej procesów przemysłowych opartych jest o biotechnologię. Zaskakująca jest liczba sektorów gospodarczych, w których możemy spotkać rozwiązania wypracowane przez biotechnologów. Można tu wymienić branżę spożywczą, energetyczną, petrochemiczną, zróżnicowane dziedziny przemysłu wydobywczego i wiele, wiele innych sektorów, które stosują lub wdrażają rozwiązania, oparte o wykorzystanie organizmów żywych w procesach technologicznych.

Kim jest absolwent biotechnologii?

Absolwent biotechnologii może być pewnym sukcesu w swojej zawodowej przyszłości, jako świetnie przygotowany do realizowania swojego zawodu fachowiec, w dziedzinie zastosowania procesów biologicznych do produkcji lub przetwórstwa przemysłowego. Technolog, z tymi umiejętnościami bardzo łatwo znajdzie zatrudnienie w różnych gałęziach przemysłu. Biotechnologia należała do niedawna do kierunków zamawianych, co jest oznaką duż

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *