Dog beagle breed sleeps on dog bed looking sad
|

Stosowana psychologia zwierząt – kierunek studiów

Prawo, normy etyczne, a także świadomość społeczna wyznaczają dość wysokie standardy traktowania zwierząt, a  ich obecność w otoczeniu staje się ważnym elementem kształtującym postawy konsumenckie. Kierunek kształcenia Stosowana psychologia zwierząt stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistów z zakresu psychologii zwierząt, posiadających kwalifikacje umożliwiające prawidłowe rozpoznawanie potrzeb behawioralnych zwierząt w konkretnych warunkach hodowlanych oraz określanie i realizację możliwych sposobów ich zaspokojenia.

Gdzie studiować stosowaną psychologię zwierząt?

Stosowana psychologia zwierząt to jeden z kierunków nauki przyrodniczych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować stosowaną psychologię zwierząt.

W trakcie studiów:

Program studiów na kierunku stosowana psychologia zwierząt zakłada przekazanie wiedzy akademickiej, nawiązującej do tradycji kształcenia uniwersyteckiego, jak i elementy charakterystyczne dla kierunku ściśle zawodowego. Głównymi trzema obszarami jakie poruszane będą w programie studiów na stosowana psychologia zwierząt są:

  • nauki przyrodnicze – obszar ten reprezentowany jest przez kursy wywodzące się z nauk biologicznych (np. neurobiologii, zoologii),
  • nauki społeczne – reprezentowany przez grupę kursów wywodzących się z psychologii, w tym przede wszystkim z psychologii porównawczej oraz psychologii społecznej,
  • nauki rolnicze, leśne i weterynaryjne – reprezentowany przez zbiór kursów wywodzących się z tradycyjnej zootechniki oraz medycyny weterynaryjnej.

Po studiach:

Po ukończeniu studiów na stosowanej psychologii zwierząt absolwent będzie miał kwalifikacje umożliwiające podjęcie pracy jako:

  • konsultant w zakresie rozpoznawania anomalii behawioralnych, będzie umiał zapobiegać im i eliminować z repertuaru zachowań zwierzęcia oraz kształtować zachowań pożądane zwierząt towarzyszących,
  • trener i szkoleniowiec zwierząt pracujących, towarzyszących, sportowych,
  • terapeuta wykorzystujący zwierzęta w terapii wspomagającej,
  • hodowca zwierząt,
  • działacz organizacji działających na rzecz zwierząt oraz wielu innych zawodów związanych z wykorzystywaniem zwierząt.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *