Hipologia i jeździectwo – kierunek studiów
Studia z hipologii i jeździectwa będą obejmowały wiedzę o budowie koni, ich fizjologii, pochodzeniu, drogach rozwoju gatunku, rasach, metodach i zasadach chowu. Blok przedmiotów poświęcony będzie też prowadzeniu hodowli koni i ośrodków jeździeckich. Studenci poznają również podstawowe zasady hodowli innych zwierząt oraz prowadzenia gospodarstwa hodowlanego. Z pewnością nie jest to kierunek studiów dla każdego. Idealnym kandydatem będzie osoba, która posiada wiedzę z zakresu biologii i anatomii, a także jest wielkim miłośnikiem koni. Zapraszamy do lektury!
Gdzie studiować hipologię i jeździectwo?
Hipologia i jeździectwo to jeden z kierunków nauk przyrodniczych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować hipologię i jeździectwo.
W trakcie studiów:
anatomia konia, fizjologia konia, podstawy woltyżerki, zasady wstępnego treningu koni, żywienie koni, biomechanika konia, pielęgnacja koni i podkownictwo, rasy i pokrój koni, rozród koni, identyfikacja koni i dokumentacja, medycyna sportowa w jeździectwie, hipoterapia, naturalne metody treningu koni, fizjologia wysiłku i odnowa biologiczna koni, pierwsza pomoc weterynaryjna, organizacja imprez jeździeckich, choroby koni, medyczne podstawy hipoterapii.
Po studiach:
Po ukończeniu hipologii i jeździectwa absolwent może podjąć pracę m.in. w:
- ośrodkach rekreacji i turystyki konnej, sportowych, hodowlanych, pensjonatach dla koni,
- stadninach koni, stadach ogierów, torach wyścigowych,
- związkach hodowców koni,
- innych przedsiębiorstwach związanych z przemysłem konnym, np. wytwórniach pasz, sprzętu powozów, agencjach rolnych, lasach, przedsiębiorstwach transportu konnego, hodowli zachowawczej,
- gospodarstwach rolnych i agroturystycznych,
- szkołach, uczelniach.