Portrait of happy confident caucasian airplane crew near plane
|

Naziemne zarządzanie lotnictwem Aviation Management – kierunek studiów

Kierunek naziemne zarządzanie lotnictwem daje możliwość opanowania umiejętności związanych z zarządzaniem lotnictwem, w szczególności w zakresie obsługi lotnisk oraz linii lotniczych. Powiązane jest to z przedmiotami ekonomicznymi i logistycznymi. Absolwent kierunku naziemne zarządzanie lotnictwem będzie mógł rozpocząć karierę zawodową w branży lotniczej o międzynarodowym wymiarze. Takie rozwiązania uczą ich krytycznego podejścia do omawianych kwestii, twórczego myślenia oraz umiejętności wyboru najlepszych narzędzi oraz analiz ekonomicznych do rozwiązania konkretnego problemu.

Gdzie studiować naziemne zarządzanie lotnictwem?

Naziemne zarządzanie lotnictwem to jeden z kierunków logistycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować naziemne zarządzanie lotnictwem.

W trakcie studiów:

Biorą również udział w semestralnej grze decyzyjnej, gdzie wcielając się w rolę menedżera linii lotniczej będą podejmować decyzje, jakie podejmowane są na takim stanowisku każdego dnia.

Po studiach:

Absolwent będzie mógł znaleźć zatrudnienie w przedstawicielstwach linii lotniczych lub jako osoba zajmująca się zarządzaniem w portach lotniczych, biurach turystycznych czy przedsiębiorstwach zajmujących się logistyką transportu lotniczego na całym świecie. Posiadana wiedza i umiejętności pozwolą również na wykonywanie zawodu ekonomisty – specjalisty w dziedzinie gospodarowania zasobami ludzkimi, materialnymi i finansowymi przedsiębiorstw lotniczych oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *