Makeup time
|

Kosmetologia – kierunek studiów

Kosmetologia to stosunkowo nowy kierunek studiów. Do niedawna usługi, które realizowane były w gabinetach kosmetycznych nie były zbyt wyszukane i zaawansowane. Dziś, gdy niemal w każdym studiu urody znajduje się zaawansowany technicznie sprzęt taki jak lasery, urządzenia do emisji ultradźwięków czy naświetlarki ultrafioletowe, a produkty używane przez kosmetologów oparte są o coraz bardziej zaawansowaną chemię, trzeba dostrzec potrzebę konieczności gruntownego i specjalistycznego przygotowania osób, które poprzez swoje działania zwiększają urodę i atrakcyjność fizyczną ludzkiego ciała.  Kosmetologia jako świadomy wybór

Gdzie studiować kosmetologię?

Kosmetologia to jeden z kierunków nauki medycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować kosmetologię.

Kosmetologia jako świadomy wybór

Wybór studiów powinien być dokonywany w oparciu o racjonalne przesłanki. Niestety dość często decyzje w tej sprawie bywają nieprzemyślane, dlatego ci którzy lubią czytać książki trafiają na bibliotekarstwo, osoby, które lubią jeść na dietetykę, a Ci którzy chcą ładnie wyglądać – na kosmetologię. Warto zapoznać się z charakterystyką studiów, dowiedzieć się, na czym naprawdę polega nauki i jakie dziedziny będą wiodące. Aby przygotować się do studiów kosmetologicznych, należy świetnie znać biologię i chemię. Jeśli chcesz zyskać umiejętności odpowiedniej pielęgnacji włosów, skóry i paznokci, poznać najnowocześniejsze technologie, służące ochronie zdrowia i urody oraz masz zamiar uczynić z tego swoją zawodową przygodę, kosmetologia to studia dla Ciebie!

Przedmioty na kosmetologii

Trudno wskazać listę przedmiotów, które znajdą się w planach studiów każdej uczelni. O wiele łatwiej wskazać na zestaw pewnych dziedzin wiedzy, które są typowe dla kosmetologii: alergologia, elementy charakteryzacji, fitokosmetologia, anatomia, biochemia, farmakologia. Po ukończeniu tych studiów można poszukiwać pracy w laboratoriach badawczo-rozwojowych firm kosmetologicznych, zająć się sprzedażą kosmetyków w sektorze B2B oraz oczywiście rozpocząć starania o własny gabinet lub zatrudnić się w salonie urody.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *