Matematyka komputerowa – kierunek studiów
Matematyka komputerowa to studia, które są idealne dla kandydatów niepewnych, czy wolą studiować matematykę czy informatykę. Podczas tych studiów absolwent uzyskuje wiedzę z zakresu matematyki oraz informatyki dającą mu umiejętność algorytmicznego spojrzenia na opisywalne w języku matematyki problemy nauk ścisłych, inżynieryjnych i biznesowych. Nie jest to kierunek dla wszystkich ale świetnie sprawdzą się osoby, które znają już podstawy programowania, ale przede wszystkim te studia wymagają ścisłego umysłu, zdolnego do analitycznego myślenia.
Gdzie studiować matematykę komputerową?
Matematyka komputerowa to jeden z kierunków informatycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować matematykę komputerową.
W trakcie studiów:
posiada solidne przygotowanie teoretyczne w zakresie matematyki, obejmujące m.in. analizę matematyczną, algebrę liniową z geometrią, matematykę dyskretną, rachunek prawdopodobieństwa i statystykę oraz metody numeryczne, a w przypadku absolwentów tej specjalności na kierunku matematyka dodatkowo algebrę ogólną, topologię i równania różniczkowe posiada gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu podstaw informatyki obejmującą m.in. algorytmy i struktury danych, systemy operacyjne, inżynierię oprogramowania, metody, techniki i paradygmaty programowania Student posiada solidne przygotowanie teoretyczne w zakresie matematyki, obejmujące m.in. analizę matematyczną, algebrę liniową z geometrią, matematykę dyskretną, rachunek prawdopodobieństwa i statystykę oraz metody numeryczne, a w przypadku absolwentów tej specjalności na kierunku matematyka dodatkowo algebrę ogólną, topologię i równania różniczkowe oraz posiada gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu podstaw informatyki obejmującą m.in. algorytmy i struktury danych, systemy operacyjne, inżynierię oprogramowania, metody, techniki i paradygmaty programowania
Po studiach:
Absolwent ma szeroką wiedzę matematyczną i informatyczną, jest przygotowany do podjęcia pracy wymagającej jednocześnie solidnej znajomości informatyki, szczególnie w tych obszarach, gdzie istotną rolę odgrywają narzędzia i metody matematyczne; potrafi badać złożoność obliczeniową algorytmów rozwiązujących zagadnienia praktyczne, implementować i tworzyć oprogramowanie, projektować, obsługiwać i administrować bazami danych; jest zdolny do pracy w zespołach interdyscyplinarnych wykorzystujących metody matematyczne i informatyczne.