Mature teacher explaining students in classroom
|

Pedagogika – kierunek studiów

Absolwent specjalności pedagogicznych może realizować swoje aspiracje zawodowe nie tylko w publicznych i niepublicznych placówkach szkolnych, ale także w firmach, które projektują swoje usługi edukacyjne dla licznych branż. Mądry pedagog znajdzie dla siebie miejsce w szkołach językowych, firmach szkoleniowych – kształcących managerów, w dynamicznie rozwijającej się branży e-learningowej, w licznych przedsięwzięciach edukacyjnych realizowanych przez ośrodki pomocy społecznej i placówki realizujące zadania resocjalizacyjne. Chcesz wiedzieć więcej?

Gdzie studiować pedagogikę?

Pedagogika to jeden z kierunków pedagogicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować pedagogikę.

Pedagogika w panoramie nauki

Nazwa pedagogika wywodzi się od starożytnej nazwy człowieka odpowiedzialnego za kształcenie młodych ludzi. Taka funkcja pedagoga pozostała w zasadzie niezmieniona do dzisiaj, z jednym wyjątkiem: liczne specjalności pedagogiczne dotyczą także zaspokajania potrzeb edukacyjnych osób starszych lub w wieku podeszłym.

Współczesne problemy podejmowane przez pedagogów

Studia pedagogiczne są niezwykle ciekawą przygodą intelektualną, w czasie której student zapoznaje się z zasadami kształcenia i wychowania, poznaje różne systemy edukacyjne, uczy się teorii i praktyki oddziaływań pedagogicznych oraz poznaje najbardziej palące i dotkliwe problemy współczesnego świata, które uobecniają się w świecie edukacji.

Sylwetka kandydata na pedagogikę

Kandydat na studia pedagogiczne powinien mieć świadectwo dojrzałości, które potwierdza jego uzdolnienia w naukach humanistycznych oraz wybranych przedmiotach ścisłych. Ponieważ studia nie należą, wbrew pozorom, do łatwych, adresowane są do ludzi ambitnych i gotowych do przyswojenia dużej ilości wiedzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *