Technologia chemiczna – kierunek studiów
Technologia chemiczna zajmuje się rozwojem metod służących do wytwarzania użytecznych związków chemicznych na skalę przemysłową. Przyszły student tego kierunku powinien interesować się naukami chemicznymi. Większość zajęć to ćwiczenia i laboratoria. Kontakt z różnymi substancjami, czasem szkodliwymi to nieodłączna część praktyki studenta technologii chemicznej. Przynajmniej 60% zajęć powinny stanowić seminaria, ćwiczenia laboratoryjne, audytoryjne lub projektowe. Chemia to jedna z najważniejszych dzień w rozwoju nowoczesnych technologii. Zainteresowany?
Gdzie studiować technologię chemiczną?
Technologia chemiczna to jeden z kierunków technicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować technologię chemiczną.
W trakcie studiów:
matematyka, chemia, fizyka, elektrotechnika i elektronika, technologia chemiczna, termodynamika techniczna i chemiczna, inżynieria chemiczna, maszynoznawstwo i aparatura przemysłu chemicznego, automatyka i pomiar wielkości fizykochemicznych, zarządzanie jakością i produktami chemicznymi, bezpieczeństwo techniczne, inżynieria reaktorów chemicznych, zjawiska powierzchniowe i przemysłowe procesów katalitycznych, modelowanie procesów technologicznych, podstawy biotechnologii, ochrona środowiska w technologii chemicznej.
Po studiach:
Absolwent technologii chemicznej jest przygotowany do pracy w przemyśle chemicznym i przemysłach pokrewnych, a także w firmach produkujących nowoczesne materiały – na stanowiskach związanych z organizacją i prowadzeniem procesów produkcyjnych.