Filologia bałtycka – kierunek studiów
Zostając studentem kierunku filologia bałtycka poznasz język litewski i łotewski czynnie oraz biernie na poziomie kompetencji zbliżonej do rodzimej. Zaznajomisz się z historią obszaru krajów bałtyckich, kulturę tych krajów oraz ich współczesne problemy. Poznasz nowożytną literaturę litewską i łotewską oraz zapoznasz się z umiejscowieniem tych krajów na mapie gospodarczej, kulturowej i społecznej Europy i świata. Jeśli chciałbyś w przyszłości zostać tłumaczem lub nauczać tych języków, być może są to studia dla Ciebie! Chcesz wiedzieć więcej o tych studiach?
Gdzie studiować filologię bałtycką?
Filologia bałtycka to jeden z kierunków filologicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować filologię bałtycką.
W trakcie studiów:
W programie studiów na filologii bałtyckiej są moduły przedmiotów ogólnohumanistycznych: wstęp do językoznawstwa i literaturoznawstwa, propedeutyka języka łacińskiego, wiedza o kulturze, historia filozofii, a także przedmiotów kierunkowych, m. in. moduł historycznoliteracki, gramatyka opisowa i porównawcza języków bałtyckich, historia i współczesność krajów bałtyckich, moduły specjalizacyjne językoznawczy i literaturoznawczo-translatorski.
Po studiach:
Absolwenci studiów na kierunku filologia bałtycka znajdują zatrudnienie m.in. jako tłumacze, organizatorzy i propagatorzy kultury danego obszaru językowego, nauczyciele, specjaliści w dziedzinie języka biznesu. Mogą również pracować w organizacjach, środowiskach międzynarodowych, instytucjach kultury, biznesie, placówkach dyplomatycznych.