Set Geology Tools
|

Geomonitoring – kierunek studiów

Państwa i społeczeństwa współczesnego świata staja obecnie przed wieloma problemami wynikającymi z coraz powszechniejszej antropopresji, degradacji i wyczerpywania się zasobów środowiska, a także jego zmian w skali lokalnej i globalnej. Geomonitoring jest kierunkiem skupiającym się na śledzeniu środowiska i badaniu jego zmian. Kierunek geomonitoring to wiedza przyrodnicza w praktyce. Studenci otrzumują wiedzę, którą bezproblemowo wykorzystają do przeprowadzania do testów sprawdzających poziom zanieczyszczenia: powietrza, wody czy gleby. Chcesz wiedzieć więcej?

Gdzie studiować geomonitoring?

Geomonitoring to jeden z kierunków nauk przyrodniczych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować geomonitoring.

W trakcie studiów:

Studiując poznasz światowe systemy monitoringu i kontroli jakości: atmosfery, hydrosfery, pedosfery, biosfery, planowanie zróżnicowanego rozwoju. Zdobyte umiejętności teoretyczne będzie można już wykorzystać podczas studiów, podczas praktyk i ćwiczeń terenowych.

Po studiach:

Absolwenci kierunku mogą pracować w służbach związanych z monitoringiem środowiska, w celu kontroli jego stanu, jak również instytucjach zajmujących się ocenami oddziaływania na środowisko i konsultingiem środowiskowym. Ważne jest w niej badanie związków pomiędzy wszystkimi komponentami środowiska.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *