Prepare money to pay tax for the income tax returns pay tax
|

Podatki i doradztwo podatkowe – kierunek studiów

Pieniądze są w życiu potrzebne. Bez nich niewiele się osiągnie. Ale ich posiadanie wcale nie gwarantuje sukcesu. Trzeba wiedzieć jak je zainwestować, by zarobić. Każdy, nawet „rekin finansowy”, musi zasięgać opinii doradcy podatkowego, jeśli chce na rynku finansowym poczuć się jak ryba w wodzie. Co zrobić, by zostać doradcą podatkowym? Trzeba skończyć studia na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe. Wiele uczelni w Polsce ma w swojej ofercie właśnie takie studia. By rozpocząć edukację na tym kierunku należy spełnić kilka wymagań. Zapraszamy do lektury! 

Gdzie studiować podatki i doradztwo podatkowe?

Podatki i doradztwo podatkowe to jeden z kierunków studiów z zakresu nauk ekonomicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować podatki i doradztwo podatkowe.

W trakcie studiów:

Posiądziesz specjalistyczną wiedzę i umiejętności między innymi z zakresu doradztwa podatkowego, prawa podatkowego, czy też finansów, rachunkowości i zarządzania przedsiębiorstwem. Nauczysz się interpretować przepisy prawne dotyczące podatków. Będziesz umiał sprawnie poruszać się w gąszczu prawa podatkowego. Posiądziesz zdolność samodzielnego rozliczania zobowiązań podatkowych. Dowiesz się o ubezpieczeniach społecznych i zdrowotnych, prawie podatkowym krajów Unii Europejskiej oraz akcyzie za różnorodne towary i usługi. Kompetencje, jakie wykształcisz dzięki studiom na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe, dadzą ci możliwość swobodnego poruszania się w materii tak płynnej jak finanse. Niewątpliwym plusem tych studiów jest również fakt, że pozwalają na gruntowne zgłębienie zagadnień objętych egzaminem na doradcę podatkowego. Taki egzamin będziesz mógł zdawać po odbyciu wcześniejszych praktyk. 

Po studiach:

Zasilisz szeregi doradców podatkowych, pracując choćby w biurach rachunkowych, urzędach kontroli skarbowej, kancelariach pranych zajmującym się aspektami prawa podatkowego, w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, i w wielu innych miejscach, w których na plan pierwszy wysuwają się kwestie finansów. Twoja wiedza i umiejętności pozwolą ci uczestniczyć w różnorodnych projektach inwestycyjnych w kraju i za granicą. Tym samym będziesz mógł zarobić naprawdę duże pieniądze. Zawsze też możesz otworzyć własną kancelarię i doradzać klientom na własną rękę. Niezależnie od tego, co osiągniesz po studiach czeka cię ciężka, odpowiedzialna praca i nieustanna nauka. Bo doradca podatkowy musi uczyć się przez całe życie. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *