Female passenger using public transport
|

Transport – kierunek studiów

Niektóre dziedziny, które można studiować mogą okazać się kłopotliwe przy pierwszym zetknięciu się z ich nazwą. Co to bowiem znaczy studiować transport? Czyżby odpowiednie prawo jazdy to już dziś za mało, by prowadzić ciągnik siodłowy z naczepą, a od kierowcy ciężarówki należy wymagać wyższego wykształcenia? Wiele problemów tego rodzaju powstaje, jeżeli źle lub pobieżnie przyjrzymy się programowi i celom studiów. Aby lepiej poznać kierunek Transport, zapraszamy do lektury odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania! Być może jest to właśnie kierunek dla Ciebie!

Gdzie studiować transport?

Transport to jeden z kierunków logistycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować transport.

Jakie przedmioty są brane pod uwagę w rekrutacji na kierunek transport?

Wszystko zależy od uczelni, którą wybierzesz. Najczęściej premiowany jest rozszerzony poziom z matematyki i fizyki. Oprócz tego warto skoncentrować się na nauce języków obcych.

Czy łatwo dostać się na transport?

Niektóre uczelnie tworzą zaawansowane procedury rekrutacyjne, a liczba kandydatów na jedno miejsce jest znaczna. Są także szkoły, w których wystarczy świadectwo maturalne. Nie należy jednak dać się zwieść łatwemu startowi. Istnieje zasada, którą można określić tymi słowami: „gdzie łatwa rekrutacja, tam trudny pierwszy semestr”.

Jakie przedmioty znajdują się w programie studiów na kierunku transport?

W planie studiów z pewnością znajdziesz przedmioty, które dotyczą:

transportu wodnego; transportu powietrznego; silników spalinowych; eksploatacji maszyn; prawa transportowego; logistyki i spedycji; transportu materiałów niebezpiecznych i wielu innych.

W jakich miejscach można znaleźć pracę po ukończeniu transportu?

Taka lista byłaby bardzo długa, dlatego wymienimy jedynie najpopularniejsze miejsca:

firmy transportowe; firmy logistyczne i spedycyjne; przedsiębiorstwa komunikacji zbiorowej; transport publiczny; administracja publiczna; zaopatrzenie; wybrane służby mundurowe.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *