School laboratory exploring new methods. Practical chemistry classes.
|

Biochemia – kierunek studiów

Biochemia czyli nauka, która łączy chemię organiczną z biologią. Zajmuje się substancjami organicznymi o wysokim znaczeniu biologicznym, np. białka, węglowodany, lipidy, aminokwasy i tym podobne. Dodatkową dziedziną zainteresowania są przemiany chemiczne zachodzące wewnątrz żywych komórek. Studia mają charakter interdyscyplinarny, dlatego kandydaci muszą wykazywać zainteresowanie zarówno tematyką chemiczną, jak i biologiczną. Kto da sobie radę na tych studiach i gdzie można po biochemii znaleźć pracę? Zachęcamy do dalszej lektury całego artykułu!

Gdzie studiować biochemię?

Biochemia to jeden z kierunków nauk przyrodniczych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować biochemię.

W trakcie studiów:

Celem studiów jest przygotowanie absolwenta do wykorzystania wiedzy i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień biochemii, które oparte są na podstawach nauk matematyczno-przyrodniczych, a zwłaszcza głównych działów chemii i biologii.

Po studiach:

Absolwent może podjąć pracę w: – laboratoriach badawczych i diagnostycznych, – w przemyśle biotechnologicznym i przemysłach pokrewnych, – medycynie, – ochronie środowiska oraz placówkach naukowych prowadzących badania podstawowe.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *