International business team meeting. mature man, Caucasian woman, Asian employee communicate
|

Biznes międzynarodowy

Biznes międzynarodowy to kierunek studiów, który skupia się na aspektach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na arenie międzynarodowej. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu organizacji i techniki handlu zagranicznego, ekonomiki handlu zagranicznego, języka angielskiego biznesowego, dokumentacji w handlu zagranicznym, ryzyka i ubezpieczeń w handlu zagranicznym, zarządzania jakością w handlu zagranicznym, certyfikacji i pozyskiwania funduszy, protokołu dyplomatycznego, negocjacji międzynarodowych, finansów międzynarodowych, marketingu i reklamy w handlu zagranicznym, prawnej regulacji obrotu międzynarodowego, rachunkowości międzynarodowej oraz transportu i spedycji międzynarodowej.

Gdzie studiować biznes międzynarodowy?

Biznes międzynarodowy to kierunek ekonomiczny. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować biznes międzynarodowy.

Najczęściej wykładane przedmioty:

Organizacja i technika handlu zagranicznego, Ekonomika handlu zagranicznego, Business English, Dokumentacja w handlu zagranicznym, Ryzyko i ubezpieczenia w handlu zagranicznym, Zarządzanie jakością w handlu zagranicznym, Certyfikacja i pozyskiwanie funduszy, Protokół dyplomatyczny, Negocjacje międzynarodowe, Finanse międzynarodowe, Marketing i reklama w handlu zagranicznym, Prawna regulacja obrotu międzynarodowego, Rachunkowość międzynarodowa, Transport i spedycja międzynarodowa.  

Po studiach:

Absolwenci biznesu międzynarodowego są zatrudniani w: – przedsiębiorstwach prowadzących działalność w zakresie handlu zagranicznego, – agencjach reklamowo-promocyjnych, – firmach konsultingowych, – biurach maklerskich, – spółkach joint venture, – przedstawicielstwach przedsiębiorstw zagranicznych, – międzynarodowych organizacjach gospodarczych oraz placówkach dyplomatycznych i instytucjach UE.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *