Crater between land and cloudy sky
|

Krajoznawstwo i turystyka historyczna – kierunek studiów

Studia na kierunku krajoznawstwo i turystyka historyczna wychodzą na przeciw oczekiwaniom studentów, pragnących rozwijać się poprzez studia i chcących zdobyć w ciągu trzech lat atrakcyjny, konkretny zawód. Odpowiadają one na wzrastające wymagania klientów wobec organizatorów imprez turystycznych i krajoznawczych, zarówno co do jakości, jak i różnorodności oferty.

Gdzie studiować krajoznawstwo i turystykę historyczną?

Krajoznawstwo i turystyka historyczna to jeden z kierunków naukowych o profilu turystycznym. Zobacz gdzie studiować krajoznawstwo i turystykę historyczną.

W trakcie studiów:

Program studiów pozwala zdobyć podstawowe umiejętności zawodowe w zakresie obsługi ruchu turystycznego. Program nauczania tworzy pięć zasadniczych bloków: przedmioty kształcenia ogólnego, blok nauk przyrodniczych, blok nauk historycznych, blok nauk turystyczno-ekonomicznych, blok przedmiotów fakultatywnych.

Po studiach:

Absolwent może znaleźć zatrudnienie w: – przedsiębiorstwach turystycznych, – agencjach krajowych i zagranicznych działających na polskim rynku usług turystycznych, – administracji samorządowej lub państwowej i wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie krajoznawstwa, planowania, organizacji i promowania ruchu turystycznego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *