Press interview
|

Public relations i dziennikarstwo

Public relations i dziennikarstwo to jeden z kierunków humanistyczno-społecznych. Obejmuje dziedzinę komunikacji społecznej, która koncentruje się na budowaniu relacji między organizacjami a ich otoczeniem, a także na procesie tworzenia i rozpowszechniania informacji poprzez media. Studenci public relations i dziennikarstwa zdobywają wiedzę z zakresu teorii komunikacji, marketingu, prawa mediów, retoryki, etyki dziennikarskiej oraz innych umiejętności niezbędnych do pracy w branży komunikacyjnej.

Gdzie studiować public relations i dziennikarstwo?

Public relations i dziennikarstwo to jeden z kierunków humanistyczno-społecznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować public relations i dziennikarstwo.

Najczęściej wykładane przedmioty:

Wstęp do nauki o państwie i prawie, Teoria polityki, Historia myśli politycznej, Współczesna myśl polityczna, Systemy polityczne, System polityczny Rzeczpospolitej Polskiej, Partie polityczne i systemy partyjne, Samorząd i polityka lokalna, Marketing polityczny, Polityka społeczna i gospodarcza, Stosunki międzynarodowe, Integracja europejska, Wstęp do statystyki i demografii, Administracja publiczna, Podstawy organizacji i zarządzania, Prawa mediów, Nauka Kościoła o mediach i dziennikarstwie, Misja i etyka dziennikarza i pracownika mass mediów, Systemy medialne w Polsce i na świecie, Poprawność i kultura języka, Źródła informacji dla dziennikarza, Kreacja wizerunku i styl bycia pracownika mass mediów, Biuro rzecznika prasowego i zasady współpracy z mediami, Public relations i kształtowanie opinii publicznej, Gatunki prasowe i dziennikarski warsztat językowy, Retoryka i erystyka, Agencje prasowe i praca z serwisem agencyjnym, Dziennikarstwo internetowe, Archiwum prasowe i wydawnicze. 

Po studiach:

Absolwent jest wykwalifikowany w zakresie promowania i negocjowania, wyróżnia się wysoką kulturą językową i społeczną; może zatem rozpocząć karierę zawodową jako: – specjalista ds. kreowania wizerunku i psychologii komunikacji między podmiotami, – rzecznik prasowy, – specjalista z zakresu Media Relations, – organizator wydarzeń medialnych, – doradca w zakresie tworzenia i realizowania strategii sponsoringowej i lobbingowej, – dziennikarz i publicysta.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *