Dziennikarstwo muzyczne
Dziennikarstwo muzyczne to jeden z kierunków nauk humanistyczno-społecznych. Skupia się na badaniu i relacjonowaniu zjawisk związanych z muzyką oraz analizie roli muzyki w kulturze. Studenci tego kierunku mają możliwość zgłębiania wiedzy z zakresu socjologii, politologii, nauki o komunikowaniu, historii mediów, psychologii i socjologii muzyki, dziennikarstwa muzycznego, polskiego systemu politycznego, kultury popularnej, produkcji muzycznej, fonografii, psychologii społecznej, ekonomii oraz instytucji i stowarzyszeń muzycznych.
Gdzie studiować dziennikarstwo muzyczne?
Dziennikarstwo muzyczne to jeden z kierunków nauk humanistyczno-społecznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować dziennikarstwo muzyczne.
Najczęściej wykładane przedmioty:
Socjologia, Podstawy politologii, Wstęp do nauki o komunikowaniu, Historia mediów w Polsce i na świecie, Kulturotwórcza rola muzyki, Historia muzyki, Psychologia i socjologia muzyki, Podstawy dziennikarstwa muzycznego, Polski system polityczny, Elementy kultury popularnej, Podstawy produkcji muzycznej, Fonografia na świecie i w Polsce, Psychologia społeczna, Podstawy ekonomii, Współczesny system mediów periodycznych w Polsce wraz z lektoratem prasy krajowej, Edukacyjne konteksty muzyki, Instytucje i stowarzyszenia muzyczne.
Po studiach:
Ukończenie studiów daje możliwość podjęcia pracy jako: – dziennikarz i publicysta muzyczny, – menedżer muzyczny, – producent muzyczny, – organizator wydarzeń muzycznych i kulturalnych.