Jazz i muzyka estradowa – kierunek studiów
Żeby zostać wykwalifikowanymi kompozytorami, aranżerami, instrumentalistami i wokalistami w zakresie Jazzu i muzyki estradowej wystarczy skończyć ten właśnie kierunek. Kandydaci powinni mieć bardzo dobry słuch muzyczny, przyda się też odporność na stres i krytykę, zdeterminowanie, zmysł artystyczny i sprawność intelektualna. Przyda się również nieco wiedzy na temat tego gatunku muzycznego, a także świetne wyczucie rytmu. Nie zapominajmy jednak, że jazz to wielka improwizacja i eksperyment, dlatego grzeczni muzycy szybką wypadną z obiegu! Zapraszamy do lektury!
Gdzie studiować jazz i muzykę estradową?
Jest to kierunek artystyczny. Zobacz gdzie studiować jazz i muzykę estradową.
W trakcie studiów:
kształcenie słuchu, instrumentoznawstwo i propedeutyka instrumentacji, podstawy big-bandu/chóru, podstawy literatury i historii jazzu, podstawy kompozycji i aranżacji, improwizacja, instrument główny, podstawy śpiewu, reżyseria muzyczna, propedeutyka techniki studyjnej, podstawy zespołów instrumentalnych, podstawy zespołów wokalnych, technika nagłośnienia, dykcja i recytacja, harmonia jazzowa, technika pracy w studio, literatura i historia jazzu, analiza improwizacji jazzowej, metodologia badań, historia kultury, kompozycja i aranżacja, harmonia „pop music”, śpiew, reżyseria nagrań, zespoły instrumentalne, zespoły wokalne, realizacja form radiowych;
Po studiach:
Absolwenci znajdują zatrudnienie: – w instytucjach kultury, – w firmach prowadzących profesjonalną obsługę akustycznej i nagraniowej imprez kulturalnych, koncertów, festiwali i projektów artystycznych z zakresu muzyki jazzowej, estradowej i rozrywkowej, – jako realizatorzy nagłośnienia, – wykonując samodzielną pracę badawczą i organizacyjną, – realizując indywidualną działalność twórczą, – w szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej, – w zespołach instrumentalnych i instrumentalno-wokalnych.