Loading to the aircraft
|

Transport lotniczy

Transport lotniczy jest jednym z najważniejszych środków komunikacji na dużą odległość. Obejmuje przewóz osób i towarów za pomocą statków powietrznych, takich jak samoloty i helikoptery. Studenci transportu lotniczego zdobywają wiedzę z zakresu techniki lotniczej, eksploatacji środków transportu lotniczego, logistyki w transporcie lotniczym, bezpieczeństwa, ekologii oraz zarządzania i ekonomiki transportu lotniczego.

Gdzie studiować transport lotniczy?

Transport lotniczy to jeden z kierunków związanych z logistyką i transportem. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować transport lotniczy.

Najczęściej wykładane przedmioty:

podstawy techniki lotniczej, napędy statków powietrznych, eksploatacja środków transportu lotniczego, logistyka w transporcie lotniczym, diagnostyka środków transportu lotniczego, zasady funkcjonowania lotnisk, bezpieczeństwo w transporcie lotniczym, ekologia w transporcie lotniczym, zarys prawa lotniczego, zarządzanie i ekonomika transportu lotniczego, zagadnienia współczesnego lotnictwa.

Po studiach:

Absolwenci są przygotowani do pracy przy obsłudze portów lotniczych, zaplecza lotniczego, eksploatacji środków oraz infrastruktury transportu lotniczego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *